Jak vyberu správnou barvu střechy pro svůj dům?

Střecha představuje rozsáhlou část domu a výběr barvy tak pro majitele domu bývá zásadním rozhodnutím. Při rozhodování se skvěle hodí online střešní plánovač, který Vaši střechu dokáže vizualizovat. A máte štěstí, protože tady jeden máme! Klikněte laskavě na Plánovač střech GERARD.

Pokud si však chcete toto důležité rozhodnutí pořádně rozmyslet, máme pro vás několik nápadů, které vám při rozhodování o barvě střechy pomohou.

Barvy střechy

Při výběru barvy střechy můžete experimentovat s kontrastními barvami nebo naopak volit jemnější rozdíly.  Jediné věci se raději vyhněte, a tou je přesná shoda. Vnější barevné schéma funguje právě díky rozdílům v použitých barvách. Pokud budete měnit i barvu domu, vyberte nejdřív barvu střechy. U fasády budete mít rozhodování jednodušší, protože je k dispozici více barev než u střech.  Nezapomeňte, že střecha zajišťuje zhruba 30 % celkového vizuálního efektu vašeho domu, takže je výběr správné barvy důležitý!  Správnou kombinaci vybírejte tak, že přiložíte vzorky barev střechy k nabarveným stěnám domu. 

Podrobnosti

Budete se divit, jaký vyliv na vzhled mají detaily, jako jsou například okapové žlaby a svody. Většina stylistů se shodne na tom, že okapový systém a střechu je nejlepší barevně sladit, protože okapy a svody nepatří až na několik výjimek mezi designové prvky domu a je lepší, pokud nevystupují do popředí.

Teplo a sluneční světlo na střeše

Vaše střecha absorbuje teplo ze slunce a přenáší je do vašeho domu. Světlejší barvy odrážejí světlo lépe než tmavé barvy, takže když zvolíte o několik odstínů světlejší barvu při výběru střechy, můžete tím pomoci udržet dům chladnější. Nemusíte však vybírat bezhlavě a zvolit si bílou střechu. Nezapomeňte na izolaci, protože to je ta nejlepší ochrana proti horku i chladu.

Další tipy pro výběr barvy

Profil a sklon střechy stejně jako okolí, ve kterém stojí váš dům, mohou mít na celkový vzhled vašeho domova výrazný vliv.

Jakmile si vyberete barvu střechy, vyzkoušejte, jestli ladí se zbytkem domu pomocí jednoduchého triku - použijte stejnou barvu v menším množství až na třech různých místech v okolí domu (například na poštovní schránce, kůlně a garážových vratech nebo na předním plotě). Použitím barvy na jiných místech, zejména v přední části nemovitosti, získáte vyvážený barevný dojem.

Nespoléhejte na barevné odstíny v prospektu; je náročné přizpůsobit tisk skutečné barvě, takže si raději vyžádejte barevné vzorky.

Kontakt

Dejte nám prosím vědět, jestli pro Vás můžeme něco udělat!