4 způsoby, jak vybrat správnou barvu střechy

Instalace nové střechy na vašem domě je rozhodně vzrušující období. A i když je konečným účelem ochrana vašeho domu, nová střecha může zcela změnit vzhled vašeho domova, zvláště se střechou GERARD. Existuje několik aspektů, které musíte vzít v úvahu při výběru barvy a stylu, který bude nejlépe vyhovovat vašemu domovu.

4 způsoby, jak vybrat správnou barvu střechy

1. Barvy by měly odpovídat stylu budovy

Pokud je váš dům postaven tak, aby odrážel určitý architektonický styl, pak výběr tradičního barevného schématu s ním spojeného bude často vaší nejlepší volbou a poskytne vám celkový vzhled, který je konzistentní a jednotný. Pokud chcete dosáhnout modernějšího vzhledu vašeho domova, musíte vybrat jiné barvy, než jaké byste zvolili pro tradiční nebo středomořský dům. Výběrem barvy střechy můžete vylepšit nebo zničit styl svého domu. Jaké barvy střech jsou ty pravé pro moderní domy? Antracitová, černá a tmavě šedá barva střech se hodí k moderním domům v závislosti na barvách stěn a oken, samozřejmě i dveří. Zatímco červené střechy se dobře hodí k tradičním a středomořským domům.

2. Barvy musí být dlouhotrvající

Všechny nové produkty vypadají krásně. Dobře, skoro všechny. S jistotou však můžeme říci, že většina střešních tašek jakéhokoli výrobce vypadá skvěle se vzrušující barevnou škálou a krásnými barevnými odstíny. Co je však často opomíjeno: jak dlouho ta krásná nová barva na střeše vydrží? Budete se muset zeptat na záruku produktu a také na „životnost“ barvy. Existují střešní krytiny, které nezvládnou extrémy horkého léta s UV zářením a studené zimy s ledem a kroupami. Teprve po 10 -15 letech jejich krása vybledne a střecha potřebuje výměnu. S GERARD si koupíte trvalou krásu. Naše přírodní úlomky vulkanického kamene jsou vybírány pro odolnost vůči vodě, slunečnímu UV záření a kyselým dešťům. I po desetiletích vypadají střechy GERARD s kamennou drtí jako nové!

3. Povolení místních úřadů

Bohužel není vždy jen na nás, jakou barvu střechy zvolíme. Ujistěte se, že jste pečlivě zkontrolovali stavební povolení a vybrali barvu, která je v souladu s místními předpisy. Můžete tak předejít pokutám a negativním následkům. Pro jistotu se ujistěte, že proces barevného návrhu je dobře komunikován mezi vaším architektem a místními úřady.

4. Energetická účinnost

Se změnou klimatu hraje tento faktor větší roli a stále je často přehlížen kvůli stylu. S tím budete muset počítat zejména v případě, že plánujete přeměnit podkroví na obytný prostor s ložnicemi. Světlejší barvy budou odrážet teplo, což z podkroví udělá lepší prostor pro život. Zatímco tmavší barvy pohlcují teplo, zvyšují teplotu v podkroví během dlouhých horkých let. Černé šindele byly o deset stupňů teplejší než bílé, ale mezi šedými a hnědými je velmi malý rozdíl.