Levná střecha vás bude stát dvakrát více

Všichni známe pokušení nízkých cen. Můžeme ušetřit peníze a utratit za něco jiného. Někdy s tímto způsobem myšlení vyhrajeme, ale někdy prohrajeme.

Levná střecha vás bude stát dvakrát více

 

Z HLEDISKA STŘECH MŮŽEME S LEVNÝMI KRYTINAMI HODNĚ ZTRATIT.

 

Nemusí nás to potkat hned, jako levná hračka, která se našemu dítěti rozbije v rukou, nebo ojeté levné auto, které se po pár měsících rozbije. Levná střecha může vydržet 10 let i o něco déle. Ale když začne ztrácet svou krásu nebo kvalitu a nedokáže ochránit náš domov před zatékáním a jinými přírodními silami, mohou být náklady na opravu nebo opětovné zastřešení obrovské!

Zdravé finanční plánování z dlouhodobého hlediska vám zajistí, že své peníze utrácíte rozumně hned teď, takže později nebudete muset platit více.

 

LEVNÉ A NEKVALITNÍ  STEŘCHY A JEJÍ RIZIKA

 

  • Levné a nekvalitní střechy

Nechápejte nás špatně, existují kvalitní bitumenové střešní šindele s dlouhou životností, avšak mnoho levných a nekvalitních asfaltových šindelů se vám může pokazit dříve, než si myslíte. I UV záření je může poškodit, nesprávná montáž a přírodní síly vás mohou donutit přestavět celý dům již za 10 let po koupi nové střechy. Nechcete po deseti letech utrácet za novou střechu, že?

Velkoformátové plechové střechy mohou být také dobré, ale některé produkty nízké kvality vás mohou přijít draho. Střešní panely upevněné shora mohou být odfouknuty silným větrem. Aplikace velkoformátového panelu přímo na překližkové desky může vést k předčasnému selhání

střechy. Roztahování a smršťování velkoformátových panelů může být tak velké, že se upevňovací prvky mohou uvolnit, což způsobí odfouknutí panelů nebo může způsobit díry kolem upevňovacích prvků a způsobit netěsnosti.

Dejte si pozor a získejte informace před nákupem špatných produktů!

 

  • Křehké střechy

Keramické a betonové střešní tašky mohou být krásné, ale dokáží chránit váš domov před extrémními změnami klimatu? Silný vítr je může utrhnout a extra velké kroupy je mohou

rozbít. Náklady na pravidelné opravy mohou být značné nebo dokonce může být nutné kompletní překrytí střechy jako v případě krupobití ve Slovinsku v roce 2018.                                                                                                                                                                

Vláknocementové střechy mohou být náchylné k rozbití a mohou poskytovat špatnou odolnost proti krupobití. Dlouhodobé vystavení větru může způsobit zvětrávání a pronikání vody střechou.

Buďte obezřetní a získejte informace před nákupem křehkých produktů!

 

PEVNÁ A ODOLNÁ STEŘŠNÍ EŘŠENÍ

 

  • Materiální záležitosti

Křehké materiály možná nevyhovují současným požadavkům, ale existují jiná řešení střechy, jako jsou ocelové střechy odolné proti korozi. Jsou chráněny proti rzi hliníkovo-zinkovými vrstvami a zároveň chráněny proti fyzickému poškození aplikací kamenné drtě, díky čemuž jsou nejen mimořádně odolné, ale také krásně vypadají. Tyto speciální typy střech, jako je GERARD, mohou chránit váš domov na půl století i před hurikány a velkými kroupami. Není divu, že na střechy GERARD je poskytována záruka 50 let.

 

  • Na instalaci záleží

Vertikální způsoby upevnění – např. v případě betonových a keramických střešních tašek – mohou být obtížné a časově náročné a umožňují větru zvedat tašky a odfouknout je kvůli nerovnováze vysokého tlaku. Zatímco jedinečné metody horizontálního upevnění – používané i pro střechy GERARD – dělají střechy neuvěřitelně pevné a poskytují jim vynikající odolnost proti větru. Kromě toho je každá taška GERARD přibita ke střešní konstrukci pomocí 8 hřebíků, aby byla mimořádně odolná proti  hurikánům o síle až 200 km/hod.

 

Doufáme, že bychom vám mohli pomoci moudře naplánovat vaši střechu z dlouhodobého hlediska.

Uvidíme se příště!