Nemáte průměrnou střechu?

Nemáte průměrnou střechu?

 

GERARD Diamant v barvě Charcoal chránící podkroví

 

Jsou tam normální domy, řekněme průměrné? Pak jsou tu různé domy, nebo je nazveme zvláštními?

Jsou speciální, protože například tyto budovy jsou vystaveny zvláštnímu prostředí , které je extrémnější, než s jakým se musí vyrovnat běžné domy. Mohou být na horách nebo u moře a čelit silnějšímu větru, většímu sněžení nebo většímu dešti.

Mohou se lišit také svou strukturou. Mohou mít sklon nižší, než jsou průměrné

domy navrženy. Nebo mohou mít složitější požadavky na střešní krytinu. Tyto speciální domy vyžadují speciální řešení zastřešení.

Potřebujete také speciální řešení střešní krytiny?

GERARD může být odpovědí na vaše otázky.

 

  • HLUKU ODOLNÁ STŘECHA

Když změníte podkroví na obytnou zónu, ochrana proti hluku se stává zásadním faktorem. Možná potřebujete lehkou střechu, ale chcete také tiché noci. Vzhledem k tomu, že GERARD je ocelová střešní taška, je lehká, ale díky povrchové úpravě z přírodního kamene snižuje hluk deště na

střeše. Kromě toho systém zámků, kde se dlaždice vzájemně překrývají, také omezuje přenos zvuku. Hrdý majitel GERARD, který žije v podkroví, se s námi podělil o své zkušenosti:

„Výhoda GERARD ve srovnání s jinými lehkými střechami spočívá v tom, že díky kamenné povrchové úpravě je ochrana proti hluku mnohem lepší a navíc vypadá velmi atraktivně! Ochrana proti hluku pro nás byla zásadní, protože bydlíme v podkroví a nechtěli jsme trpět hlučnou střechou. Už jsme měli spoustu návštěvníků, kteří chtěli vidět novou střechu, a upřímně řečeno, byli z ní naprosto

nadšeni.“ Pan Zoltán Sebestyén, Érd, Maďarsko

 

  • NÍZKÝ SKLON ŠIKMÉ STŘECHY

Některé domy byly postaveny s poměrně nízkým sklonem a nelze na ně položit mnoho střešních krytin. Vyžaduje speciální řešení zastřešení určené pro nízký sklon. Tašky GERARD® se často aplikují na střechy s nízkým sklonem. Technický minimální sklon je omezen na 16 % (9°). Pro technické schválení je však limit 21 % (12°), v závislosti na modelu. Délka střechy může být až 20 metrů.

Tvar šablon a technologie lisování zajišťuje jejich příčnou i podélnou vodotěsnost. Systém malých panelů upevněných přesazenými spoji vytváří vodotěsné podstřeší potřebné na střechách s nízkým sklonem. Kovové šablony GERARD® jsou na okrajích vyvýšené, což vytváří dokonalé utěsnění i při silném větru.

 

  • STŘECHA NA HORÁCH

Hory mohou být krásné, ale náročné na kvalitu střechy. Když plánujeme náš dům v tomto zvláštním prostředí, je spousta nejen krásy, ale i výzev. Dřevěné šindelové střechy jsou široce rozšířené v horských oblastech, ale nemohou poskytnout bezpečnou střechu z dlouhodobého hlediska. Dřevěné střechy jsou obzvláště náchylné nejen proti silnému větru, ale také proti krupobití a nemluvě o nebezpečí požáru.

GERARD vyvinul profil speciálně pro tyto domy: GERARD CORONA.

Jeho vzhled je stejně podmanivý jako tradiční dřevěný šindel, ale přichází s 50letou zárukou, která vypovídá o jeho bezpečnosti a odolnosti. Vzhledem k tomu, že je vyrobena z korozivzdorné, pevné oceli, je instalována vodorovně a každá jednotlivá taška je připevněna v 8 různých bodech, jen málo jiných výrobců střešních krytin může chránit váš domov v horách tak spolehlivě jako střecha GERARD CORONA.

Kromě toho se lehké střešní tašky snadno přepravují na místa, kde je obtížný přístup a během cesty se nerozbijí.

Konečně, atraktivní vzhled střech GERARD® není poškozen sněhem. Granule z přírodního kamene plní stejnou funkci jako sněhové zábrany. Během tání voda odtéká pod sněhem přes kamenné granule. Sníh taje a zůstává na střeše.

Máte speciální dům?

Máme speciální střechu.

Zájem?