Ochrana proti nebezpečí sesuvu sněhu

Zima znamená nejen bílé Vánoce, kdy máme radost a zábavu na sjezdovkách. Může to být nebezpečné kvůli nahromaděnému sněhu a ledu na střechách, které mohou snadno sklouznout. Je odpovědností a v zájmu vlastníka budovy přijmout bezpečnostní opatření. Co dělat, abyste minimalizovali nebezpečí sesuvu sněhu?

Ochrana proti nebezpečí sesuvu sněhu

 

V horských oblastech je nanejvýš důležité bezpečně zvládnout velké množství sněhu na střechách. Mnoho majitelů domů neví, že to do značné míry závisí na typu střechy. Ve fázi výběru střešní krytiny bychom si proto měli uvědomit, že zimní ochranu naší střechy můžeme zvýšit pouhou volbou správného materiálu.

 

Střešní materiály a sníh

Majitelé keramických a betonových střech, po kterých mohou zmrzlé masy sněhu snadno sklouznout dolů, čelí výzvám, jak zajistit bezpečnost. V okolí budovy existuje skutečné nebezpečí nejen pro osoby, ale také pro vozidla, zahradní předměty a další osobní majetek, který může být vystaven poškození sesuvy sněhu. Musí si proto pořídit sněhové zábrany nebo sněhové zachytávače, aby se sníh na střeše nehýbal. Nejenže stojí peníze, ale – je to samozřejmě věc osobního vkusu – nevypadají na střechách po zbytek roku dobře.

 

Existuje alternativní řešení

Plechové střechy jsou nejen práškově lakované , ale stále roste poptávka po revolučním kamenném povlaku na plechových střešních taškách odolných proti korozi. Unikátní slitina hliníku a zinku pečuje o ochranu proti rzi a kamenné granule v široké škále barev zajišťují nádherný vzhled. Kvůli kamennému povlaku někteří lidé ani nerozeznají rozdíl mezi nimi a keramickými střechami! Ale tyto typy plechových střech, stejně jako GERARD, nejen skvěle vypadají. Jsou tak silné, že je led nebo kroupy nemohou rozbít ani poškodit. Konečně nabízejí také nečekanou výhodu, která zvyšuje bezpečnost střechy v zimě.

 

Drsný povrch kamenného povlaku může zastavit sesuv sněhu.

Drobné kamenné granule poskytují přirozenou bariéru a drží sníh na střeše na místě, dokud neroztaje. Se střechou GERARD na vašem domě se nemusíte obávat sesuvu sněhu a nemusíte se starat o značky POZOR SNÍH kolem vašeho domu. V neposlední řadě nemusíte utrácet peníze za sněhové zábrany nebo sněhové zachytávače. A vy si můžete vychutnat pohled na svou krásnou střechu před zimou i po ní bez nich…. no, když sněhová pokrývka taje.